Get Adobe Flash player

Ferie z Szansą

W Placówce wsparcia dziennego w formie Świetlicy Środowiskowej z Elementami Socjoterapii „Szansa” w Kowali od 13 do 17 lutego odbywały się zajęcia oraz wyjazdy dla dzieci. Wypoczynek feryjny upłynął bardzo szybko w radosnej atmosferze wspólnej zabawy.

Każde z nas lepiej się poznało podczas różnego rodzaju zabaw integracyjnych. Podczas pięknej pogody kapitalnie bawiliśmy się na kuligu w Muzeum Wsi Radomskiej, gdzie także po kuligowym szaleństwie wszyscy mogliśmy się ogrzać i posilić podczas wielkiego ogniska.

Poznaliśmy lepiej naszą okolicę podczas długiego spaceru w towarzystwie Pana Artura Kurowskiego, który ciekawie opowiadał miejscowe legendy. Napełniliśmy także nasze brzuszki pysznymi goframi z dżemem truskawkowym bitą śmietaną i czekoladą świętując Walentynki na słodko.

Tańcom i wesołej zabawy nie było końca podczas Zabawy Choinkowej z Uśmiechem w Krainie Lodu. Tego dnia także po licznych konkursach oraz artystycznym występie „Świetlicowych kociaków” każde dziecko otrzymało słodki upominek.

Tydzień wypoczynku zakończył wyjazd na lekcje muzealne podczas których każdy wykonał własnoręcznie lalkę Przytulankę, oraz gliniane rzeźby. Po lekcjach wszyscy posililiśmy się pyszną kiełbaską z ogniska i ruszyliśmy zwiedzić nasze Muzeum Wsi Radomskiej sprawdzając jak żyli w dawnych czasach ludzie z okolicznych miejscowości.

Ferie dla dzieci były miłym czasem wypoczynku, o którym z pewnością długo nie zapomną.