Get Adobe Flash player

„ KOLOROWO, BAJKOWO, MUZYCZNIE!” – WAKACJE Z „ SZANSĄ”

Od 8 do 19 sierpnia 2016r. dzieci uczęszczające, na co dzień do świetlicy „Szansa”, a także te z terenu Gminy Kowala, bawiły się wspólnie podczas drugiej tury wakacyjnego wypoczynku. Wypoczynek został sfinansowany przez rodziców, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali oraz prywatnych darczyńców.

Pierwszy dzień upłynął nam na zabawach integracyjnych, zapoznaniu się z harmonogramem wypoczynku a także zasadami bezpiecznego pobytu na świetlicy. Potem przyszedł czas na rozwinięcie talentów muzycznych. Dzieci wzięły udział w zajęciach poprowadzonych przez Pana Marka Zdyba, podczas, których zapoznały się z różnymi instrumentami muzycznymi, poznały ich budowę, dźwięki a także zagrały na każdym z nich. Nie zabrakło w tym dniu aktywnego wypoczynku, czyli rywalizacji sportowych, na które dzieci już czekały.

Następnego dnia udaliśmy się na rajd pieszy do świetlicy w Rudzie Małej. Choć droga była długa a słońce nas nie oszczędzało wszystkim udało się dotrzeć do celu. Tam spędziliśmy bardzo miło czas na wspólnych zabawach i konkursach. Bawiliśmy się w kalambury, rozwiązywaliśmy zagadki na temat znajomości bajek i postaci w nich występujących. Choć pogoda następnego dnia pokrzyżowała nam trochę plany na pewno się nie nudziliśmy. Czas upłynął nam na przygotowaniu scenografii do przedstawienia – „ Jaś i Małgosia”. Na dużych płóciennych materiałach dzieci namalowały sceny z bajki, którą wcześniej obejrzały. Widać było, że sprawiało im to dużą przyjemność, bo efekt był wspaniały. Następnie z jeszcze większą przyjemnością wszyscy przygotowaliśmy wspaniałe lody owocowe - „ mniam, mniam! ”- były pyszne. W czwartek udaliśmy się do „ Jamy Hihohotama”, tam dzieci wykonały instrumenty muzyczne – marakasy, zobaczyły również, że można grać na szklanych butelkach. Po warsztatach przyszedł czas na szaloną zabawę, na dmuchanym zamku. W Piątek pojechaliśmy do „ Krainy Marzeń”. Tam zabawie, wspinaczce i zjeżdżaniu ze zjeżdżalni nie było końca. Po trzech dniach odpoczynku, we wtorek udaliśmy się do Multikina przy Galerii Słonecznej na film: „Szajbus i pingwiny”. Była to wzruszająca opowieść o prawdziwej przyjaźni i poświęceniu, w której niesforny pies ratuje pingwiny zamieszkujące australijski rezerwat przyrody. Dzieci oglądały tę przygodę z zapartym tchem i trzeba przyznać, że niektórzy mieli łezki w oczach ze wzruszenia. W Środę udaliśmy się do kręgielni „ Platinium”, w której podzieliliśmy się na trzy rywalizujące drużyny. Po tych emocjach wróciliśmy do świetlicy, aby odpocząć, ale nie na długo, ponieważ na boisku czekał już na nas do rozegrania mecz. Następny dzień rozpoczęliśmy przygotowaniem kukiełek do naszego przedstawienia. Dzieci odrysowały różne postacie z przygotowanych wcześniej szablonów i udekorowały je. Następnie ustawiliśmy wcześniej przygotowaną scenografię i wykonaliśmy inscenizację naszego przedstawienia. Po tak wyczerpującym zajęciu przyszedł czas na zajęcia kulinarne. Wszyscy z ochotą zabraliśmy się do przygotowania pizzy. To była uczta: ananasy, kurczak, papryka, pieczarki, kukurydza i na koniec ser. Wszystko się udało i wspaniale smakowało. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy, więc Piątek był ostatnim dniem wypoczynku. Spędziliśmy go na wycieczce w „ Magicznych Ogrodach”. Jest to miejsce, do którego można wracać wiele razy. Naszym przewodnikiem była Wróżka, która pokazała nam ogród, w którym kwitło mnóstwo cudownie pachnących róż. Zobaczyliśmy pole gigantycznych marchewek, robankową łąkę, Krasnoludzki Gród, Dom Czarodzieja, Drzewo Skrzata i wiele innych ciekawych miejsc. Na koniec bawiliśmy się na gigantycznych trampolinach i dmuchanych zamkach. Czas mijał nam dwa razy szybciej a, że zabawa była wspaniała wcale nie mieliśmy ochoty na powrót. Na koniec wszyscy dostali dyplomy za udział w wakacyjnym wypoczynku oraz upominki.